بازاریابی موتورهای جستجو ۱۳۹۶-۹-۱۲ ۱۵:۰۹:۱۰ +۰۰:۰۰

بازاریابی موتورهای جستجو

به مجموعه ای از تکنیک هایی که باعث افزایش بازدید در نتایج صفحات موتورهای جستجو و در نتیجه بالا رفتن رتبه وب سایت در موتورهای جستجو می شود، بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) گفته می شود.

در پشت پرده موتورهای جستجو هزاران فاکتور مهم وجود دارد که طی چند دهه به دست آمده و هر روزه این فاکتورها و الگوریتم ها در زمینه درک رفتار مشتریان و پاسخگویی به نیازهایشان هوشمندانه تر و پیچیده تر عمل می کنند. اما شما برای بالا بردن رتبه وب سایت خود در موتورهای جستجو نیازی به دانستن تمام این فاکتورها و الگوریتم ها ندارید، بلکه با بهینه سازی تعدادی از این فاکتورها و با به کارگیری تکنیک های تخصصی می توانید نتایج شگفت انگیزی را در این زمینه برای خود به ارمغان آورید.
شاید این سوال برایتان پیش بیاید که تفاوت بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) در چیست؟

این تفکر که بازاریابی موتورهای جستجو محوریت PPC یا پرداخت کلیکی دارد کاملاً تفکر اشتباهی است. در تعریف کلی می توان این گونه بیان کرد: به هر فعالیتی که به بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) با هدف بالا رفتن رتبه وب سایت و افزایش بازدید وب سایت کمک نماید، بازاریابی موتورهای جستجو گفته می شود. به طور کلی بازاریابی موتورهای جستجو از نظم بیشتری برخوردار است و از ابزارهای فراگیرتری مانند Google AdWords، آنالیز کلمات کلیدی و بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM) استفاده می شود. شاید با خود بگویید که آنالیز کلمات کلیدی در سئو نیز استفاده می شود! بله، حق با شماست، ولی در بازاریابی موتورهای جستجو دایره این کلمات فراگیرتر است و به صورت گسترده تری از سئو به آن پرداخته می شود. از سوی دیگر استفاده از تاکتیک بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM) به منظور سنجش میزان رضایت مشتریان و اندازه گیری ارزشمندی محصولات و یا خدمات شما است.
در واقع می توان اینگونه بیان کرد که سئو بخش گسترده ای از بازاریابی موتورهای جستجو می باشد و سایتی در زمینه فروش موفق تر عمل خواهد کرد که سئو بهتری داشته باشد و نمیتوان این دو را از هم جدا کرد.
ظاهر آنلاین شما می بایست همزمان بیانگر مباحث عالی فروش بیشتر، افزایش لید های هدف گذاری شده و حجم گسترده تری از ترافیک طبیعی وبسایتتان باشد. یک استراتژی موفق بازاریابی موتورهای جستجو، شامل بخش هایی مختلف با رویکردی یکپارچه است. شما با ترکیب این تاکتیک ها قادر به ساختن یک رویکرد اجتماعی تبلیغاتی دیجیتال تاثیر گذار خواهید بود که به شما این امکان را می دهد تا برای مخاطبان و مشتریان احتمالیتان که در هر جایی به منظور یافتن پاسخ برای نیازهایشان درحال جستجو هستند، در دسترس ترین و بهترین پاسخ برای نیازهایشان باشید.
تیم عاج با بهره گیری از بهترین تجارب تکنیکال در زمینه بهینه سازی موتورهای جستجو و مدیریت بازاریابی موتورهای جستجو (SEMM) که تمرکز ویژه ای بر روی نرخ بازگشت سرمایه (ROI) دارد با استفاده صحیح از سئو درون سایتی و برون سایتی (back links) و ترکیب تکنیک های مختلف و ایجاد یک User Experience فوق العاده، اعتبار وب سایت شما را در برابر موتورهای جستجو بالا می برد و هر جا که مخاطبان به دنبال پاسخ نیازهایشان هستند شما را به عنوان بهترین پاسخ به آنها معرفی می کند.