نقش شرکت تبلیغاتی دیجیتال در توسعه کسب و کار

جهان دیجیتال و مشترین آن در حال تغییر هستند، که این موضوعی است که هیچ کس به جز حوزه ی بازاریابی یک شرکت نمی داند. در حال حاضر بازاریاب ها بیش از پیش نیازمند مهارت ها و درکی قوی از جهان دیجیتال هستند، و مدیران ارشد در شرکت های در حال رشد چاره ای به جز تسلیم خود به متخصصان دیجیتالی حرفه ای ندارند. برای شرکتی با یک دپارتمان بازاریابی قوی یا شرکتی با برندسازی و فعالیت های خلاقانه از طریق یک شرکت تبلیغاتی، تصور جایگاه یک شرکت تبلیغاتی دیجیتال بسیار سخت است.
با این که شاید استفاده از یک شرکت تبلیغاتی را در کارهای خود بررسی کرده و در نظر داشته باشید، برای تجارت های بزرگی که از قبل روند بازایابی دارند، عملیاتی کردن این امر بسیار سخت و دشوار است. با این حال، یک شرکت تبلیغاتی جنبه های گوناگون بسیاری دارد که می تواند برای شرکت شما سودمند باشد. از برنامه ریز ها و آنالیزگرها تا طراحان و توسعه دهندگان، شرکت تبلیغات دیجیتال می تواند نقش زیادی در رشد برند شما ایفا کند. در ادامه تنها تعداد معدودی از کارهایی را که یک شرکت تبلیغات دیجیتال می تواند برای شما انجام دهد، به عنوان مثال ذکر می کنیم.

آنالیز داده

از آنجایی که فراداده (Big Data) بر سر زبان ها افتاده است، مهم ترین مدیران ارشد شرکت ها در حال بیدار شدن از خواب غفلت و اهمیت دادن به موضوع هستند. در حالی که شرکت ها، سال ها صرف شناخت مردم کرده اند، زیرساخت و از همه مهم تر، پروسه های در جریان به منظور خواندن داده های مرتبط در زمینه ی فروش و روند تولید، آنالیز داده ای که در پس رفتارهای دیجیتال قرار دارد، به شدت کم است. کدام مشتریان در حال خریدن آنلاین محصولات هستند؛ و رفتارشان به چه شکل است؟ داشتن یک سایت فروش به تنهایی کافی نیست: زمان آن است که با قرار دادن افراد متخصص در خواندن، آنالیز و بهینه نمودن سایت، نحوه عملکرد سایت سنجیده شود.
بررسی داده های فروش در گذشته به گونه ای به عنوان اوقات فراغت جمعه ها محسوب می شد. حالا زمان آن رسیده است که با گسترش دادن این امر به داده های دیجیتال، نحوه رفتار مشتری ها و کارهایی که می توان به منظور برآورده نمودن بهتر درخواست ها و نیازهایشان انجام گیرد، مورد فراگیری قرار گیرد. مانیتورینگ داده های سایت فروش فراتر از بازبینی تعداد فروش و هزینه های مرتبط است؛ مانیتورینگ در اصل مربوط به این مهم است که داده ها، درباره مشتری هایمان و این امر که تجربه آنلاین را چگونه اصلاح نماییم تا فروش را افزایش دهیم، چه اطلاعاتی را در اختیار ما قرار می دهند.
مشتریان چه صفحاتی را در مسیر خریدشان مورد بازدید قرار می دهند؟ آیا آن ها برای این که در نهایت موردی را خرید نمایند، بیشتر از یک بار سایت را بازدید کرده اند؟ ردیابی رفتارشان در کل فرآیند به ما این امکان را می دهد تا درباره تغییرات مورد نیاز سایت شما، تصمیمات علمی بگیریم. این اطلاعات به منظور افزایش رفتار مخاطب (user experience) و بهینه نمودن نرخ تبدیل (conversion rate) مورد استفاده قرار می گیرند.

مانیتورینگ سریع و درون بینی (Insights)
با داده های دیجیتال بیش از پیش قادر به شناخت بهتر رقبا و مشتری هایمان هستیم. با درک نمودن این که رقبایمان، از طریق مانیتورینگ و درون بینی، در حال انجام چه کاری هستند و همچنین فراگرفتن این امر که رفتار مشتری هایمان چگونه در حال تغییر است، پاسخگویی سریع از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می شود.
این امر را در نظر بگیرید که قادرید روند دقیق سرکشیدن مشتری ها را در مغازه، برخورد آن ها با فروشندگان و یا آزمایش کردن محصول به خصوصی را زیر نظر داشته باشید: ابزار ردیابی دیجیتالی تامین کننده این دید خاص هستند و متخصصین شرکت دیجیتالی شما به منظور کمک به شما در خواندن آن ها حضور دارند. سرکشیدن به تمامی مغازه های موجود را از سر بیرون کنید: شرکت تبلیغات دیجیتال شما با فراهم نمودن آنالیز رقابتی، به شما کمک می نماید برآورد کنید که در صنعت شما چه خبر است و این که شرکت شما چه کارهایی باید انجام دهد تا نسبت به سایر گزینه های موجود در بازارتان، ارجحیت پیدا کنید.
با به کارگیری ابزار مانیتورینگ بر روی پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی، قادر خواهید بود از اتفاقاتی که در جاهای دیگر رخ می دهد، اعداد و ارقام مربوطه و چگونگی پاسخگویی حاضرین مطلع گردید. شرکت تبلیغات دیجیتال شما با تامین داده هایی مانند جدول زیر، با در اختیار قرار دادن دقیق میزان آنلاین بودن مخاطبین یک برند و در نتیجه زمان مربوط به بیشترین توجه هنگام شنیدن به قراردادهای تجاری و giveaways، به شما کمک می کند. این فرصت دیگری برای استراتژی بندی محتوا شما و تعیین بهترین زمان رسیدن به مشتری هایتان است.

شرکت تبلیغاتی عاج

به عنوان یک مثال آفلاین: فرض کنید رقیبی بیلبردی را در بزرگراهی نصب می کند و پایگاه محلی اش از لحاظ فروش به حد اشباع می رسد. در گذشته، گمانه زنی جهت صحت داده های جمع آوری شده ممکن بود هفته ها طول بکشد. با این حال در جهان دیجیتال، به طور آنی از فعالیت رقبا با خبر می شویم. آنالیز، ابزارها و داده ها به ما در مشاهده اثربخشی رفتارهایشان کمک کرده و به بازاریاب ها اجازه می دهد تصمیمات علمی و پاسخ گرا در ادامه تلاش های برندسازی شرکت بگیرند.

تفکر خلاقانه
تفکر خلاقانه در گذشته به عنوان تحقیقات بازار شناخته می شد؛ سیر تکاملی محصولات و دپارتمان تحقیق و توسعه توسط مانیتورینگ روندها و ادغام آن ها با استراتژی در حال اجرا ادامه حضور داشته است. با تبدیل شدن شبکه اجتماعی به فعالیت اصلی در تمامی سنین، نه فقط قشر جوان، زمان آن فرا رسیده است که از تفکر خلاقانه به منظور گسترش تحقیقات و جمع آوری دید بزرگتری از خریداران استفاده کنیم. شرکت های تبلیغات دیجیتال قادرند روندهای فنی را در استراتژی خلاقانه ترکیب نمایند، حال چه این روند اضافه نمودن mobile experience برای خریداران قدیمی باشد چه ترکیب نمودن یک انجمن شبکه اجتماعی برای جمعیتی در حال رشد.
آنالیز همه جانبه بازار شما، رقبا و مخاطبین هدف به طراحان استراتژی اجازه می دهد تا خارج از چهارچوب معمول به تفکر پرداخته و راه های جدیدی برای به چشم آمدن تجارت شما تعیین کنند. آن ها همزمان با این موضوع که برای تثبیت رشد و موفقیت آنلاین شرکت شما تلاش می کنند، قادرند تا با همکاری شما از تلاش های برندسازی تان حفظ و نگهداری کنند.

تغییر جایگاه محتوا
شرکت های تبلیغاتی که با ضرب المثل های زرق و برق دار که از برندهای خوش نام کپی برداری شده اند، زمانی طولانی است که به کار خود ادامه داده اند: “این ماشین براق است، سریع است، خانم ها عاشقش هستند”. با این که این مدل سنتی شاید با داشتن یک بودجه تبلیغات ویدئویی بزرگ قابل تکرار باشد، اما بسیار اهمیت دارد که تمرکز را به روند دیجیتال در صنعت گسترش دهیم. روندهای جست و جو به تامین معیارهایی با ارزش در محتوایی که مشتریان به دنبال آن ها هستند و یا نوعی از سرگرمی با احتمال درگیر شدن بیشتر کمک می کنند.
به عنوان مثال، اگر شما یک شرکت تبلیغات دیجیتال داشته باشید، آن ها با نگاه کردن به این که کپی برداری از کدام یک از موارد براق بودن، سریع بودن و یا علاقه ی خانم ها بهتر است، متوجه خواهید شد که در حال حاضر، در کمال تعجب، براق بودن برای مشتری ها جالب تر از سریع بودن و یا مورد علاقه ی خانم ها بودن است.

شرکت تبلیغاتی عاج

استراتژی های تبلیغاتی کانال-محور (channel-specific) که بر روی رسانه های تعاملی با کلیپ های تبلیغاتی بیش از ۳۰ ثانیه ای متمرکز هستند، قادر به تامین تجربیاتی مختص فضای دیجیتال و همچنین قادر به تامین سطح افزوده ای هیجان انگیز به محصول شما هستند که پیش از آن بر روی صفحه تلویزیونی ارائه نشده باشد. از تخصص شرکت تبلیغات دیجیتال خودد استفاده کنید تا دریابید چگونه یک کمپین تبلیغاتی خلاقانه استاندارد می تواند تغییر و بازنگری گردد تا بتواند به یک گروه مخاطب هدف بر روی پلتفرم های دیجیتالی به خصوصی، رسیدگی کند.

بهینه سازی دیجیتالی
این که تبلیغات خود را بردارید و وارد فضای دیجیتال کنید کافی نیست. بیلبردی که در آزادراهی جواب داده باشد، در رسانه اجتماعی یا صفحه اصلی یک سایت بزرگ جواب گو نخواهد بود. همان طور که بروشوری که به دست مشتری داده می شود، تاثیر بیشتری نسبت به حالتی دارد که فایل pdf آن را در سایت برای دانلود قرار دهید. متخصصین دیجیتال همزمان با مناسب نمودن رسانه دیجیتال در زیستگاه آنلاین جدید خود و با توجه به بازار فروشی که قصد دنبال کردن آن را دارید، شما را در بهینه کردن کمپین تبلیغاتیتان کمک می نماید.
استفاده از call to actionهای مرتبط باعث می شود تا بازدیدکنندگان شما به بخشی از اجتماع آنلاین شما بپیوندند و آن ها را به گونه ای به سمت تجارت شما سوق دهد که هیچ بیلورد یا تبلیغ دیگری نتواند. درخواست وارد نمودن ایمیل و یا دنبال کردن های شبکه های اجتماعی، همراه با اطمینان حاصل نمودن از اینکه مایکروسایت ها و صفحات اصلی خود از بهترین روش های SEO بهره گیری می کنند، تاثیر بسزایی در ساخت یک هویت برند آنلاین برای شرکت شما دارد. محتوای خود را به روز و جدید نگه داشته و از همه مهم تر قابلیت به اشتراک گذاری برایشان تعبیه نمایید. شرکت تبلیغات دیجیتال شما پهلو به پهلوی هر گونه تلاش های خلاقانه در حال کار کردن است تا بتواند بهترین کمپین تبلیغات دیجیتال را بهینه سازی نماید.

مکمل منابع داخلی
یک شرکت تبلیغات دیجیتال برای جایگزین کردن تیم داخلی شما نیست، بلکه برای همکاری کردن و تکمیل تلاش های شماست. متخصصین بازاریابی و فروش با دهه ها تجربه در صنعت می تواند برای پرسش و پاسخ آنلاینی که به شما در فروش آنلاینتان کمک کند عالی باشد، ولی تصمیم با شرکت شماست تا تصمیم بگیرید که این اتفاق برای حضور پیدا کردن واقعی مشتری های احتمالی به شما کمک خواهد کرد یا نه.
تجارت آنلاین شما فراتر از یک وبسایت ساده یا یک صفحه فیسبوک است. برای یک حضور دیجیتالی بهینه شده صحیح، لازم است ادغام هر جنبه از سیکل فروش شما، پروسه پیشرفت محصول شما و مدیریت خدمات مشتریان شما به سوی استراتژی دیجیتال شما، صورت پذیرد. زمان آن است این فکر را از سر بیرون کنیم که شرکت های تبلیغات دیجیتال و تیم های بازاریابی داخلی به صورت دو نیرویی هستند که با یکدیگر ترکیب نمی شوند. در واقع، به آن ها به این دید نگاه کنید که دو دسته متفاوت ولی ضروری برای هر تلاش بازاریابی آنلاین موثر هستند.

۱۳۹۶-۹-۱۳ ۱۵:۴۵:۴۲ +۰۰:۰۰

ثبت ديدگاه

یازده + سیزده =